Перевезення ручної поклажі та багажу в українських поїздах

Перевезення ручної поклажі та багажу в українських поїздах

21.11.2023

Перевезення багажу та ручної кладі в поїздах супроводжується дотриманням певних правил та обмежень, встановлених залізницею для забезпечення безпеки та комфорту пасажирів.

1. Як перевозити ручну поклажу

1.1 Загальні правила

Згідно з чинними українськими нормами, допустимі розміри та вага ручної кладі обмежені. Існує формула, якої необхідно дотримуватися: висота + ширина + довжина не повинні перевищувати 180 см.

1.2 Обмеження на вагу

Вага ручної кладі для пасажирів вагонів типу плацкарт і купе не має перевищувати 36 кг. Для пасажирів вагонів підвищеної комфортності ліміт ваги збільшується до 50 кг.

2. Розміщення ручної кладі у вагоні

Ручний багаж рекомендується розміщувати у спеціально відведених для цього місцях: під нижньою полицею, у ніші під стелею або на спеціальних поличках для багажу над сидінням.

3. Перевезення особливих предметів

Не тільки сумки можна взяти з собою в поїзд. Дозволено перевозити коляски, інструменти, велосипеди, мотоцикли, спортивний інвентар та електронну апаратуру.

4. Що не можна перевозити

4.1 Заборонені предмети

До заборонених для перевезення предметів належать вогненебезпечні речовини, зброя, дорогоцінні метали та коштовності.

5. Перевезення багажу у спеціальному вагоні

Якщо ви перевозите великогабаритний багаж, необхідно скористатися спеціальним багажним вагоном, де діють особливі правила.

5.1 Пакування багажу

Речі потрібно пакувати в закриті валізи, коробки, ящики. Кошики, мішки та тюки слід перев’язати залізною стрічкою або мотузкою.

6. Видача багажу

Не всі станції обладнані для видачі багажу, отже, важливо врахувати цей факт під час планування вашої подорожі.

Дотримання цих правил та обмежень забезпечує комфортне і безпечне пересування для вас та інших пасажирів поїзда. Завжди перевіряйте актуальні правила і обмеження перед кожною поїздкою.

Читати російською

Новини сервісу покупки залізничних квитків онлайн

Новини

Подорож по Україні: авто чи поїзд?

Подорож по Україні: авто чи поїзд?

Подорожуйте Україною на авто або потязі? Важливі фактори вибору транспорту. Географічний діапазон, розклад, багаж, подорож з дітьми. ...читати далі

 З якої колії відправляється потяг - як дізнатися

З якої колії відправляється потяг - як дізнатися

Для кожного, хто планує подорож залізницею, важливо знати, з якої саме колії відправляється його потяг. Особливо критично це може бути на великих вокзалах, де колій багато, а часу на пошук потрібної — обмежено. Ось кілька надійних способів, які допоможуть вам без зайвих зусиль з'ясувати потрібну інформацію. ...читати далі

Рахів-гуцульський Париж в Карпатах - що подивитися?

Рахів-гуцульський Париж в Карпатах - що подивитися?

Відпочинок в Карпатах. Рахів - високогірна столиця гуцулів. Центр Європи. Гірські стежки. Музеї, заповідники. Пам’ятки архітектури. Традиційні фестивалі. ...читати далі